22:26
Comentarii Adauga Comentariu

_ PSG a învins-o pe rivalii din Ligue 1, Marsilia, cu goluri ale lui Vitinha și Ramos

Datele dvs. personale, opțiunile dvs., responsabilitatea noastră

• Prelucrarea datelor dumneavoastră ne permite, de exemplu, să vă îmbunătățim experiența utilizatorului, să monitorizăm evaluările publicului, să oferim funcții pentru rețelele sociale sau să afișăm reclame personalizate.
  • Puteți schimba opțiunea oricând făcând clic pe „Personalizați” de mai jos sau pe linkul „Gestionați setările mele de confidențialitate” disponibil în meniu.
Vezi cei 244 de parteneri ai noștri
Noi și partenerii noștri facem următoarea prelucrare a datelor pe baza consimțământului dvs.:
stocare și/sau accesarea informațiilor pe o dispozitiv, reclame și conținut personalizate, măsurare a anunțurilor și conținutului, informații despre audiență și dezvoltare de produse

Paris Saint-Germain a depășit o controversă Expulzare în prima repriză pentru a câștiga cu 2-0 în deplasare față de rivalii acerbii Marsilia, în Ligue 1, duminică, cu duoul portughez Vitinha și Goncalo Ramos marcându-și golurile.

Speranțele lui Marsilia de a câștiga prima ligă acasă împotriva PSG din noiembrie 2011 au fost ridicate, când echipa oaspete l-a exclus pe Lucas Beraldo cu cinci minute înainte de pauză.

Dar Qatarul -clubul deținut încă a ieșit pe primul loc, Vitinha schimbând pase cu Ousmane Dembele, înainte de a șterge un gol superb de deschidere în minutul 53 într-o noapte umedă pe Velodrom.

Marsilia a mers în căutarea egalării, iar Jordan. Veretout a avut un gol anulat pentru un ofsaid împotriva coechipierului Luis Henrique.

Antrenorul lui PSG, Luis Enrique, l-a retras apoi pe căpitanul Kylian Mbappe imediat după ora și înlocuitorul său Ramos a fost cel care s-a asigurat de victorie la cinci minute de la final.

Golul a venit la evadare, cu oaspeții care depășesc un corner înainte ca Achraf Hakimi să-l găsească pe Marco Asensio și să-l încadreze pe Ramos, care a terminat rece pentru al 10-lea gol al sezonului.

Numai Mbappe, cu 38 în toate competițiile, a găsit plasa mai mult. adesea pentru PSG acest sezon.

Rezultatul înseamnă PSG încheie weekendul așa cum l-a început, cu 12 puncte de Brest, locul doi, care a câștigat cu 1-0 la Lorient duminică mai devreme.

Au mai rămas doar șapte jocuri din campanie, iar PSG are nevoie de doar 10 puncte pentru a câștiga al 10-lea titlu în 12 sezoane.

Cel mai mare punct de discuție din noapte a fost roșul cartonaș pentru Beraldo, tânărul fundaș brazilian semnat în ianuarie.